foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


34 357 53 55
Wiejska 2

PUBLICZNA SZKOŁA

PODSTAWOWA W SZEMROWICACH

Ten niezwykły dzień (4.06.2024 r.) rozpoczął się o 8.30 powitaniem przez panią Dyrektor szanownych gości. Na naszą uroczystość przybyli: Pani Burmistrz Dobrodzienia Agnieszka Hurnik, Zastępca Burmistrza Radosław Kulesza, Dyrektor PSP Dobrodzień Krystyna Kazimierowicz, Pani Dyrektor Monika Kabat, ks. Norbert Matuszek, Przedstawiciele Rady Rodziców i Rodzice. Pierwsi zaprezentowali wspaniałą grę na instrumentach perkusyjnych pod batutą pani Moniki Malyski do melodii “Marsza Radeckiego” uczniowie klas I-III. Następnie najmłodsze dzieci naszej szkoły wyrecytowały wzruszające wiersze o rodzinie i zachwyciły wszystkich zebranych piękną grą na fletach oraz entuzjastycznym śpiewem piosenki “Była sobie żabka mała”, do której też przygotowały, pod kierunkiem pani Ewy Czaja, zabawną inscenizację. Tę część uroczystości zakończył niezwykle efektowny taniec z szarfami ułożony przez panią Jesicę Sachę do utworu “Time Back” grupy Bad Styl. Następnie szanowni goście przeszli do naszej auli, gdzie zostali powitani piosenką “Guten Tag” wspaniale poprowadzoną przez solistów z klasy III   i zaśpiewaną przez całą społeczność uczniowską pod kierunkiem pani Aldony Stych-Borkowskiej. Potem mieli okazję obejrzeć niezwykle ciekawą prezentację o położeniu geograficznym i historii gminy Dobrodzień przygotowaną i opowiedzianą przez pana Kamila Kisielewicza. W dalszej kolejności rozpoczęła się bardzo barwna część programu przygotowana przez panią Joannę Wochnik z uczniami klas V-VIII. Zainaugurował ją film o skarbach florystycznych naszej gminy. Na tle niezwykłych i cennych okazów przyrodniczych można było zobaczyć młodych miłośników i znawców tej ziemi, którzy również w ciekawy sposób opowiadali o sfotografowanych obiektach. Piosenka Mchaela Jacksona pt.”Earth Song”, połączona z tańcem uczennic na tle pięknych krajobrazów wyświetlanych przez nauczycielkę, wywołała uzasadnione wzruszenie.  Później odbyła się emocjonująca recytacja własnych utworów poetyckich dotyczących Dobrodzienia, wygłoszona przez młodych twórców. Program zakończyła wspólnie zaśpiewana przy akompaniamencie na pianinie w wykonaniu pani Aldony bardzo melodyjna piosenka pt.” Na 650 – lecie Dobrodzienia”, której słowa napisał pan Stanisław Werner, a melodię stworzyła pani Aldona Stych-Borkowska. Bardzo miłym punktem programu naszego świętowania był słodki poczęstunek, na który pani Dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych. Na schodzących do sali z ciastem i ciasteczkami czekały dodatkowe atrakcje przygotowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: wystawa plakatów przedstawiających kościoły naszego dekanatu (pan Beniamin Brodacki), informacje o burmistrzach Dobrodzienia (pani Dorota Grabinska, Maria Kurc), książeczki z wierszami naszych uczniów, drukarka 3D w trakcie pracy nad zawieszką z elementami charakterystycznymi dla naszego miasta i gminy oraz wystawa literatury o gminie Dobrodzień (pani Danuta Reimann). Od godziny 10.30 rozpoczęła się najbardziej oczekiwana przez uczniów emocjonująca część dnia, a mianowicie gra terenowa z pytaniami dotyczącymi historii i ciekawostek z życia mieszkańców Dobrodzienia przygotowana przez pana Waldemara Krysia. Zespoły składające się z pięciorga uczniów z danej klas rywalizowały z sobą o znalezienie ukrytych zadań i zdobycie największej ilości punktów. Tym razem najlepsi okazali się siódmoklasiści. Po zjedzeniu pysznej kiełbaski z grilla z bułką i soczkiem nastąpiły kolejne gry i zabawy, zespołowe i indywidualne dla dzieci i rodziców. Uwieńczeniem dnia były lody w wielu smakach do wyboru. Serdecznie dziękujemy naszym ofiarodawcom: Państwu Feliks, Państwu Maleska i Państwu Klimczyk za smaczny posiłek oraz wszystkim zaangażowanym Rodzicom za znakomite ciasta i ciasteczka a także za udział we wspólnym świętowaniu. 

Uczestniczymy w akcji
http://pspszemrowice.bipszkola.pl/
BIP


Copyright © 2024 PSP SZEMROWICE  

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Kliknij [AKCEPTUJE], aby ta informacja nie pojawiała się więcej. Kliknij [Polityka cookies], aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania plików cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej. Polityka cookies